Do wtorku (3 maja) potrwa policyjna akcja „Majowy Weekend 2016”, która dzisiaj rozpoczęła się na podkarpackich drogach. Kierowcy muszą się liczyć m.in. z kaskadowymi kontrolami prędkości.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przewiduje, że podczas długiego majowego weekendu na drogach może zrobić się tłoczno.

– Większy ruch będzie z pewnością na drogach wiodących w Bieszczady, czy do miejscowości atrakcyjnych dla turystów. Wielu kierowców będzie też przejeżdżać tranzytem przez nasz region – informuje KWP.

Policjanci apelują do kierowców, by podczas majowych wyjazdów, pamiętali o cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg.

– Nie nadużywajmy klaksonów, nie spychajmy z drogi. Pamiętajmy, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pas bezpieczeństwa. I nie powinno mieć znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Pasy ratują życie! Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce – przypomina policja.

Podczas majowego weekendu na drogach będzie więcej samochodów, motocykli i rowerów. Pojawią się również mniej doświadczeni kierowcy, dlatego nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą policjanci.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zadbają, aby ruch pojazdów odbywał się płynnie, a jeśli będzie taka potrzeba, będą ręcznie kierować ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, ale również na stan trzeźwości kierowców – zapowiada KWP.

Podczas majowego weekendu funkcjonariusze będą walczyć z drogowymi piratami. Na drogach pojawią się m.in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane jak i nieoznakowane. Policjanci będą też używać ręcznych mierników prędkości.

– W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo – informuje KWP.

Jednocześnie przypomina o obowiązujących zakazach poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów – 30 kwietnia i 2 maja od 18:00 do 22:00, a 1 i 3 maja od 8:00 do 22:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama