Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Na przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie będą szczególnie wyczuleni podkarpaccy policjanci podczas majowego weekendu na drogach naszego województwa. 

Mimo pandemii i covidowych obostrzeń, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie spodziewa się w długi majowy weekend zwiększonego ruchu zarówno samochodów, jak i motocykli na podkarpackich drogach.

Od piątku (30 kwietnia) do poniedziałku (3 maja) będzie więcej policjantów na drogach. – Zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także na pieszych i motocyklistów – zapowiada podkom. Dominika Kopeć z KWP Rzeszów.

Sprawdzane będą wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach, stan techniczny i wyposażenie auta, policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierowcy.

– Będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe wyprzedzanie  – dodaje podkom. Kopeć. 

Policja przypomina także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) w dniach:

– 30 kwietnia – w godzinach 18:00-22:00

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 1 maja – w godzinach 8:00-22:00

– 2 maja – w godzinach 18:00-22:00

– 3 maja – w godzinach 8:00-22:00

Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na przestrzeganie obowiązujących covidowych obostrzeń. Pamiętajcie o zachowania odpowiedniej odległości w przestrzeni publicznej od innych, obowiązkowym noszeniu maseczek i ścisłym przestrzeganiu zasad sanitarnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama