Prokuratura Okręgowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie brutalnego zabójstwa w Łączkach Jagiellońskich pod Krosnem. Oskarżony Janusz T. miał zabić człowieka ze szczególnym okrucieństwem przy użyciu siekiery. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, twierdząc, że nic nie pamięta z momentu zabójstwa.
Do makabrycznej zbrodni doszło 16 marca 2024 r. Śledztwo w sprawie zabójstwa w Łączkach Jagiellońskich doprowadziło do zgromadzenia obszernego materiału dowodowego przeciwko sprawcy. Postępowanie prowadzili prokuratorzy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Jak informowaliśmy w marcu ubiegłego roku, do tragedii doszło podczas libacji alkoholowej. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali początkowo trzy osoby, które mogły mieć związek ze śmiercią 40-letniego mężczyzny. Mundurowi zostali wezwani na miejsce około godziny 21:00, gdzie w jednym z domów znaleźli zwłoki. Początkowo prokurator typował do zabójstwa jednego z trzech zatrzymanych wówczas mężczyzn, którzy byli w wieku 59, 68 i 76 lat.
Brutalne zabójstwo w Łączkach Jagiellońskich
Według ustaleń śledczych, oskarżony Janusz T. znajdował się pod wpływem alkoholu, gdy dokonał ataku. Używając siekiery oraz innego nieustalonego ostrego narzędzia, zadał ofierze kilkadziesiąt ran. Ofiara zmarła w wyniku wykrwawienia.
– Podejrzany znajdując się w stanie nietrzeźwości, używając siekiery oraz innego nieustalonego ostrego narzędzia zadał ofierze kilkadziesiąt ran w wyniku czego doszło do wykrwawienia i śmierci pokrzywdzonego – informuje Marta Kolendowska-Matejczuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.
Sprawca jest mieszkańcem powiatu krośnieńskiego. Podczas przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, w których stwierdził, że nic nie pamięta z momentu zabójstwa.
Oskarżenie i możliwa kara
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Krośnie delegowany do Prokuratury Okręgowej skierował 7 maja 2025 r. do Sądu Okręgowego w Krośnie akt oskarżenia przeciwko Januszowi T. Prokurator oskarżył mężczyznę o zabójstwo człowieka ze szczególnym okrucieństwem.
Za to przestępstwo grozi surowa kara – pozbawienie wolności na czas nie krótszy niż 15 lat lub dożywocie. Sąd zastosował wobec oskarżonego tymczasowe aresztowanie. Prokuratura podczas śledztwa zabezpieczyła również mienie podejrzanego, z którego ma zostać pokryte zadośćuczynienie dla osoby pokrzywdzonej.
Sprawa trafi teraz do Sądu Okręgowego w Krośnie, który zdecyduje o dalszym losie oskarżonego.
(rem)
Czytaj więcej:
Podkarpackie firmy w międzynarodowym śledztwie. Rzeszowska prokuratura tropi oszustwa na VAT
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)



![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)




![Biblioteka Nowa, czyli „MAKI”. Prezydent Fijołek ogłasza plany wielkiej inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/biblioteka-nowa-218x150.jpg)

![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Ranking liceów i techników 2026. Jak wypadły rzeszowskie szkoły? [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/technikum-liceum-rzeszow-218x150.jpg)


![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![Nowy mural lotniczy w Rzeszowie. W tle ważna inwestycja w przyszłość uczniów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mural-lotniczy-rzeszow-5-218x150.jpg)



