Reklama

– Wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami, a są uczciwymi ludźmi, tolerancyjnymi, przyjaznymi, szanującymi i ceniącymi odmienność – przepraszam – napisał na Facebooku wokalista Maciej Maleńczuk.

Krakowski artysta wydał oświadczenie, nawiązujące do zapowiedzi Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, który w poniedziałek ma powiadomić prokuraturę w Rzeszowie o tym, że Maleńczuk w ostatnim wywiadzie dla Gazety Wyborczej znieważył Polaków i kościół katolicki.

„W związku z próbą oskarżenia mnie o antypolskie wypowiedzi oświadczam, iż jestem patriotą i kocham swój kraj. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami, a są uczciwymi ludźmi, tolerancyjnymi, przyjaznymi, szanującymi i ceniącymi odmienność – przepraszam. Przepraszam również wszystkich antysemitów, homofobów, pedofilów, faszystów, hipokrytów i kłamców. Nie nawołuję do faszyzmu, wręcz przeciwnie – piętnuję go, a mój satanizm ma wymiar intelektualny i jednoosobowy” – czytamy w oświadczeniu Maćka Maleńczuka.

„Zrobiłem bardzo wiele, by udowodnić swoje przywiązanie do wartości patriotycznych. Postawę moją należy oceniać poprzez całokształt mojej działalności, nie zaś przez wyrwane z kontekstu zdania. Byłem i jestem jednym z tych, którzy walczą o wolność słowa w tym kraju. Oświadczam, że nadal będę to robił. Urażonych oficjalnie przepraszam” – napisał Maleńczuk.

Maleńczuk w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział, że „Polacy są tak naprawdę faszystami” i „w głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę”. Krakowski wokalista powiedział też, że nienawidzi Bożego Ciała, bo zawsze wypada w czwartek i zawsze psuje mu się wtedy samochód.

Maleńczuk zapowiedział, że na jego nowej płycie „będzie też napieprzanie w kler”, co również nie spodobało się Nowakowi. Według niego tą wypowiedzią Maciek Maleńczuk znieważył kościół.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.