Zdjęcie: Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Jest podkarpacki akcent w nowym składzie rządu PiS. To Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która stanęła na czele nowego ministerstwa – zarządzania funduszami.

W piątek wieczorem premier RP Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosili, kto będzie na ministerialnych stanowiskach w nowej kadencji rządu PiS. Zmiany są niewielkie, prezes Kaczyński mówił, że nowy rząd jest „kontynuacją dobrej zmiany”. 

PiS zdecydował o utworzeniu nowego ministerstwa – zarządzania funduszami. Na czele tego resortu stanęła urodzona i pochodząca z Rzeszowa 40-letnia Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która od listopada 2018 roku była wiceministrem w resorcie inwestycji i rozwoju.

Jarosińska-Jedynak w ministerstwie była odpowiedzialna za wdrażanie funduszy unijnych na innowacje, cyfryzację i kapitał ludzki, a także nadzorowała program „Dostępność Plus”.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak specjalizuje się w programach unijnych, skończyła studia z inżynierii środowiska o specjalności inżynieria komunalna na Politechnice Rzeszowskiej, a także studia podyplomowe z bezpieczeństwa i higieny pracy na PRz. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zanim Jarosińska-Jedynak trafiła na ministerialne salony, przez 10 lat pracowała w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w departamencie wspierania przedsiębiorczości (była dyrektorem). Wcześniej pracowała w Urzędzie Miasta w Tyczynie i Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. 

Szefowa nowego Ministerstwa Zarządzania Funduszami ma także uprawnienia instruktora nauki jazdy, zna język angielski, potrafi też rozmawiać w języku migowym.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama