Ogromny sukces rzeszowskiej karateczki. Małgorzata Kipczak, zawodniczka Akademii Sportu Chikara w Rzeszowie i Rzeszowskiego klubu Karate Chikara, została Mistrzynią Polski w konkurencji kumite indywidualnym młodzieżowców.

Mistrzostwa Polski 2018 w karate tradycyjnym odbyły się w miniony weekend (16-17 czerwca) w Opolu. Małgorzata Kipczak zostawiła swoje rywalki daleko z tyłu i w piękny sposób sięgnęła po złoto.

Rzeszowianka zdobyła również brązowy krążek w konkurencji Fukugo młodzieżowców. Tegoroczne Mistrzostwa Polski były dla Małgorzaty Kipczak debiutem po niemal dwuletniej przymusowej przerwie po zmianie klubu.

Jak się okazało czas ten działał tylko na korzyść rzeszowskiej karateczki, która pokazała, że pod okiem swoich trenerów z RKK Chikara Piotra Ramota i Marka Żyłki potrafi uderzyć ze zdwojoną siłą i wspiąć się na szczyt.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na Mistrzostwach Polski zaprezentowali się także inni zawodnicy Akademii Sportu Chikara którzy dali z siebie wszystko i zajęli bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski. 5. miejsce w Fukugo mężczyzn oraz 7. miejsce w kata indywidualnym młodzieżowców zdobył Karol Marek.

W kategorii Junior – 4. miejsce zajęła drużyna Enbu mężczyzna – mężczyzna Patryk Błoński i Jan Szyszko. W kategorii Junior młodszy kata indywidualne 4. miejsce zajęła Urszula Mnich. Doskonale spisały się też drużyny juniorskie męskie i żeńskie w konkurencji kumie. Zajęły one 5. i 6. miejsce.