Reklama

Blisko 700 tysięcy złotych trafi do Rzeszowa w ramach kolejnej edycji programu „Maluch”. Pieniądze przyznało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Program „Maluch” – jak czytamy na stronie ministerstwa – jest realizowany w ramach „otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3”. Mówiąc więc wprost, chodzi o żłobki.

W tegorocznej edycji, miastu udało się zdobyć z programu „Maluch” 668 968 zł.

– Pieniądze zostaną w większości przeznaczone dla „Karolinki” – informują nas w Miejskim Zarządzie Żłobków w Rzeszowie. – Na bieżące funkcjonowanie żłobka.

„Karolinka”, to nowa placówka, oddana do użytku w styczniu tego roku. Może przyjąć 140 – maluchów.

Jak dodają w MZŻ – ponieważ nowe miejsca w miejskich żłobkach powstawały także w innych placówkach, więc i im coś skapnie z ministerialnej dotacji. Właśnie na utrzymanie tych miejsc.

W Rzeszowie działa obecnie 8 żłobków. W sumie mogą przyjąć 1050 dzieciaków, w kilku grupach wiekowych.

Opłata, jaką muszą uiścić rodzice za pobyt dziecka w żłobku to 210 zł. Dodatkowo za wyżywienie – 5 zł. Opłata zostaje obniżona o połowę, jeśli do żłobka chodzi również drugie dziecko. Jeżeli rodzice chcieliby do tej rodzinnej paczki „dorzucić” trzeciego dzieciaka, za niego płacić już nie będą.

W Rzeszowie działa też kilka prywatnych żłobków. Tam jednak miesięczne opłaty są kilkukrotnie wyższe.

Miasto planuje oczywiście budowę kolejnych miejskich placówek. Najbliższe plany, to żłobek na Osiedlu Drabinianka.

Na Podkarpaciu dotacje na utrzymanie miejsc w żłobkach otrzymało 15 gmin. Łącznie ponad 2,8 mln zł. Najwięcej pieniędzy otrzymał Rzeszów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: