12 września rozpocznie się rekrutacja na Mały Uniwersytet Rzeszowski. W zajęciach będą mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Jak poinformował Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego, zapisy uczestników MUR-u prowadzone będą wyłącznie przez internet. Formularz rejestracyjny będzie aktywny na stronie MUR (www.mur.ur.edu.pl) od 12 września (poniedziałek) od godz. 8:00 do 18 września (niedziela) do 18:00.

Do rekrutacji mogą przystąpić dzieci wieku 7-12 lat, czyli uczniowie szkół podstawowych. – Baza elektroniczna zezwoli na zapisanie także uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat – wyjaśnia Maciej Ulita. Zapisywać się może także młodzież w wieku 13-15 lat (gimnazjaliści).

– Studenci MUR zostaną wyłonieni w procesie losowania spośród osób, które zapisały się w bazie elektronicznej. Zajęcia będą odbywać się w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjaliści – tłumaczy rzecznik UR.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Każda grupa ma liczyć ok. 60 osób. – Serdecznie zapraszamy na zajęcia MUR wszystkich, którzy chcą się przekonać, że nauka nie musi być nudna – zachęca Maciej Ulita.

Zajęcia, prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studentów z kół naukowych, odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotę, na różnych wydziałach UR. Tematyka i długość zajęć będą dostosowane do wieku uczestników.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama