„Mamma Mia!” w wykonaniu aktorów z Akademii Aktorskiej Artysta w sobotę w filharmonii

Światowy hit i piękni, młodzi i bardzo zdolni artyści to mieszanka wybuchowa. Będzie się nią można delektować już w sobotę w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie podczas spektaklu „Mamma Mia!” w wykonaniu aktorów z Akademii Aktorskiej Artysta. 

 

Już w sobotę (16 czerwca) w Filharmonii Podkarpackiej będzie można zobaczyć premierowo musical „Mamma Mia!” z muzyką kultowego zespołu Abba, przygotowany przez aktorów w wieku 13+ z rzeszowskiej Akademii Aktorskiej Artysta. 

– Scenografia przywoła nastrój śródziemnomorskich wakacji, a blisko 70-osobowa grupa młodych aktorów pozwoli widzom poczuć się, jak na światowych scenach musicalowych – zapowiada Karolina Wianecka z Akademii Aktorskiej Artysta. 

I tu trzeba zaznaczyć, że choć część aktorów występujących w musicalu jest bardzo młoda, to wcale nie oznacza, że popisy wokalno-aktorskie nie będą profesjonalne, bo sztukę łączenia aktorstwa, wokalu i tańca, adepci Akademii opanowują systematycznie na zajęciach przygotowujących do profesjonalnych występów scenicznych.

Od czytania scenariusza, przez pierwsze kroki układów choreograficznych, po wysokie dźwięki utworów muzycznych. I taką właśnie drogę przebyli także aktorzy, którzy pojawią się w musicalu „Mamma Mia!”. 

Najnowszy spektakl Akademii w Rzeszowie zostanie zaprezentowany sześciokrotnie. Cztery razy w Filharmonii Podkarpackiej (16 czerwca o godz. 15:00 i 19:00, 17 czerwca o 15:00 i 19:00) oraz dwukrotnie w Teatrze im. W. Siemaszkowej (19 czerwca o 18:00, 20 czerwca o 18:00).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Niestety, miejsc już wolnych brak, ale jeśli bardzo macie ochotę zobaczyć „Mamma Mia” to koniecznie zajrzyjcie na Facebooka Akademii Aktorskiej Artysta, bo tam po w piątek popołudniu będzie na was jeszcze czekało kilka podwójnych zaproszeń, które będzie można wygrać w konkursie. 

Warto podjąć wyzwanie, bo dotychczasowe musicale Akademii („Ingonyama to znaczy lew. Historia Króla Zwierząt” z 2015 roku, „Fame” z 2016, „GREASE” z 2017 roku) za każdym razem wypełniały się publicznością w największych salach widowiskowych Podkarpacia.

Spektakl trwa ok. 2,5 godziny (z jedną przerwą) i przeznaczony jest dla widzów od 12. roku życia. Musicalowi „Mamma Mia!” patronuje Rzeszów News. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama