Od dzisiaj (21 maja) do końca maja na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie w mammobusie mieleckiej fundacji „SOS  ŻYCIE” kobiety w wieku 25-59 lat mogą wykonywać bezpłatne badania cytologiczne.

[Not a valid template]

 

– Każdego roku 3,5 tysiąca Polek umiera na raka szyjki macicy – mówiła dzisiaj Łucja Bielec, założycielka i prezes fundacji „SOS ŻYCIE”. – To zatrważające statystyki, z którymi próbujemy walczyć, dlatego ta akcja przed Urzędem Marszałkowskim. Z naszych danych wynika, że w Rzeszowie jest aż 35 tys. kobiet, które nie uczestniczyły w żadnym programie profilaktycznym raka szyjki macicy. Liczymy, że wiele z nich przebada się u nas. Ważne jest wczesne wykrycie zmian chorobowych, nawet niewielkich, bo nieleczone mogą prowadzić do raka – ostrzega Bielec.

httpv://www.youtube.com/watch?v=oNKnHtJ7tGk

W akcję włączył się samorząd województwa. – Wierzymy, że wiele pań, które są zabiegane, widząc tu, w centrum miasta mammobus, przyjdzie i wykona te badania  –  mówi Tadeusz Pióro, członek zarządu województwa. – Profilaktyka jest bardzo ważna i stawiamy na nią. Sądzimy, że z tych badań skorzystają nie tylko pracownice Urzędu Marszałkowskiego, ale także inne kobiety. Mamy porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. F. Chopina i te panie, które będą miały niepokojące wyniki, ich dalsze diagnozowanie i leczenie będzie się odbywało w tym szpitalu – zapewniał Pióro.

Fundacja SOS ŻYCIE zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne kobiety w wieku 25-59 lat. Będzie je można wykonać w doskonale wyposażonym cytomammobusie na parkingu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w dniach 21 – 30 maja. Cytomammobus czynny jest w godz. 9:00-17:00. Obowiązkowa rejestracja odbywa się pod numerem tel. 0 801 08 09 10.

httpv://www.youtube.com/watch?v=LKJ2W526DZk

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama