Zdjęcie: Materiały Urzędnu Miasta Rzeszowa

Urząd Miasta w Rzeszowie w piątek rozpoczął poszukiwania firmy, która w sezonie 2020/2021 zamontuje oświetlenie świąteczne w Rzeszowie. Ratusz na oferty czeka do 22 października. 

Firma, która wygra przetarg, ma zamontować oświetlenie do 30 listopada. Od 1 grudnia wszystko ma już świecić. Iluminacje mają wisieć do 14 lutego 2021 roku. Chętne firmy swoje oferty mogą składać do 22 października.

W ciągu ostatnich dwóch lat miasto na oświetlenie świąteczne wydawało już milion złotych. W poprzednich latach kwoty były nawet o połowę mniejsze. Miasto za iluminacje płaciło od 2015 roku odpowiednio: 600 tys. zł, 800 tys. zł i ponad 1 mln zł w 2017 roku. Ile wyda w tym roku? Tego dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu.

Niemniej jednak już dziś możemy się spodziewać, że na święta nie zabraknie na pewno ponad 16-metrowej choinki, która stanie na Rynku. Będzie ona przyozdobiona diodowymi łańcuchami oraz srebrnymi, czerwonymi i złotymi bombkami oraz zawieszkami w kształcie biało-czerwonych lasek i serduszkowych pierników. Pojawią się też na niej pięcioramienne gwiazdy. Na szczycie choinki zaś znajdzie się ledowa gwiazda.

Poza choinką, na Rynku stanie także iluminacja 3D w postaci lokomotywy, do której będzie można wsiadać oraz zostaną przyozdobione latarnie kompozycją z choinek. Kolejna pojawi się przy ul. 3 Maja. Będą twa dwa niedźwiedzie polarne w towarzystwie góry lodowej. W podobny sposób będzie przyozdobiony skwer Górskiego. Tam pojawi się instalacja z zimowych kwiatów.

Kolejne iluminacje 3D pojawią się na rzeszowskich rondach: Jana Pawła – wielki napis „Rzeszów”, Pobitno – bompka, Ulmów – lampion.

Ozdoby świąteczne znajdą się także na latarniach przy ulicach: Słowackiego, Mickiewicza, Grunwaldzkiej, Kościuszki, 3 Maja, Sokoła, placu Farnym, Jagiellońskiej, Mickiewicza, Hetmańskiej, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Asnyka, Grottgera, Krakowskiej, Poznańskiej. Iluminacje pojawią się również na Moście Zamkowym, wiadukcie Śląskim i rondzie Kuronia.

Wykonawca, który zamontuje oświetlenie świąteczne, będzie zobowiązany do tego, aby je co najmniej dwa razy w tygodniu skontrolować i usuwać usterki. Ratusz życzy sobie, aby zgłaszane przez niego usterki usuwać do 12 godzin.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama