Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

„Niech nas usłyszą!” – apeluje Manifa Rzeszów. Chcesz, by przekaz rzeszowskich strajków kobiet lepiej wybrzmiewał? Dołóż się do dobrego nagłośnienia . 

W Rzeszowie w środę odbędzie się już ósmy Strajk Kobiet w obronie niezbywalnego prawa wyboru. Demonstracje organizuje głównie Manifa Rzeszów. Od ponad tygodnia przed pomnikiem Czynu Rewolucyjnego gromadzą się tysiące ludzi.

Skala protestów przeciw bestialskiemu prawu zakazu aborcji eugenicznej jest tak duża, że okazało się, iż Manifa nie ma dobrego sprzętu, który pozwoliłby dobrze nagłośnić wystąpienia protestujących, a także muzykę, którą jest nieodłącznym elementem strajków. 

– W tej chwili mamy jeden mobilny głośnik, który jest już wysłużony i niekiedy zawodzi. Brakuje nam także megafonów, które są konieczne, by kierować uczestnikami tak licznych marszów – mówi Darek Bobak z Obywateli RP i inicjatywy Uwaga, Tu Obywatele.

– Manifa nie miała do tej pory własnego nagłośnienia. Pożyczamy go głównie od Uwaga, Tu Obywatele. Ostatnio jeden z uczestników protestu przyniósł własny głośnik – dodaje Paweł Preneta z Manify Rzeszów. – Sprzęt, który mamy, jest dobry na demonstracje kilkusetosobowe, a na niektóre demonstracje przychodziło ponad 2000 osób.

Organizatorzy na platformie zrzutka.pl zbierają pieniądze na kupno mobilnej kolumny nagłośnieniowej, dzięki czemu będą mieć zapasowy głośnik. Ponadto, Manifa chce kupić dwa megafony, które pozwolą być słyszalnymi w kilku punktach marszu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Nasze marsze potrafiły się czasem rozciągnąć na kilkaset metrów. Dodatkowy sprzęt zapewni bezpieczeństwo uczestników, a także odpowiednią organizację – uważa Dariusz Bobak. Paweł Preneta zapewnia, że zakupiony sprzęt nie będzie leżał bezczynnie.

– W sprawach praw człowieka działa w Rzeszowie kilka organizacji, które stale ze sobą współpracują. Raz pożyczamy od kogoś, później ktoś od nas, więc ten sprzęt będzie z pewnością używany i to nie raz – mówi Preneta.

Link do zbiórki pieniędzy jest TUTAJ. Organizatorzy chcieli zdobyć 2500 zł, ale do środy tak kwota została już przekroczona. Wynosi obecnie 2786 zł, a to oznacza, że im więcej pieniędzy uda się zebrać, tym lepszy sprzęt zostanie kupiony. Zbiórka trwa jeszcze 4 dni. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama