Zdjęcie: materiały prasowe. Kadr z filmu "Demeter: Przebudzenie zła"

Cztery horrory, w tym „Demeter: Przebudzenie zła”, można zobaczyć w piątkową noc (18 sierpnia) podczas Maratonu Horrorów w rzeszowskich kinach Helios. 

Helios zaprasza na kolejną wakacyjną noc z horrorami, która rozpocznie się o godz. 23:00. 

Na początek rejs na pokładzie „Demeter: Przebudzenie zła”. Dalej kierować się będziecie na opuszczoną platformę wiertniczą. Będzie to jedyny kinowy pokaz filmu „Czarny demon”. Po przerwie, dla najodważniejszych “Pajęczna” i na koniec „Próba”.

– Jesteśmy przekonani, że taka dawka grozy jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć – zapowiada Helios. 

Ceny biletów: 38,90 zł (w dniu seansu), 34,90 zł (1 do 3 dni wcześniej), 32,90 (do 6 dni wcześniej) i 30,90 zł (7 dni i wcześniej). Do kupienia w kasach kin i na stronie helios.pl w zakładce: „Projekty specjalne”. Helios nie prowadzi rezerwacji telefonicznej i internetowej.

MARATON HORRORÓW – 18 sierpnia

„Demeter: Przebudzenie zła” (napisy)

To miał być kolejny zwyczajny rejs. Morze było spokojne, prognozy nie zapowiadały sztormu. Gdy szkuner „Demeter” odbił od nabrzeża, nikt z załogi nie wiedział, że w jednej z dwudziestu czterech nieoznakowanych skrzyń znajdujących się na pokładzie, kryje się zło.

Zapadł zmrok, a statek był na pełnym morzu, gdy odkryto pierwszą ofiarę. Wołanie o pomoc nie miało już sensu, a walka o przetrwanie okazała się boleśnie nierówna. Każda kolejna noc przynosiła śmierć, a istota będąca jej sprawcą pozostawała nieuchwytna.

Im bliżej było do londyńskiego portu, tym bardziej oczywisty stawał się fakt, że najgorsze dopiero nadchodzi.

 

„Czarny demon” (napisy)

Horror zrealizowany w oparciu o przerażającą meksykańską legendę. Na opuszczonej platformie wiertniczej ojciec musi bronić rodziny przed żądną krwi morską bestią.

Advertisement

Paul Sturges (Josh Lucas) wyjeżdża ze swoją rodziną na wakacje do Meksyku. Podczas pobytu mężczyzna zabiera wszystkich na platformę wiertniczą, należącą do jego firmy. Nie spodziewa się jednak, że ta nietypowa atrakcja zamieni się w prawdziwy koszmar.

Konstrukcja jest w bardzo złym stanie, a wystraszeni pracownicy twierdzą, że miejsce nawiedzane jest przez monstrum, które dotąd uchodziło jedynie za miejscową legendę. Gdy platforma zaczyna tonąć, a w wodzie pojawia się przerażająco wielki rekin, Paul musi znaleźć sposób, aby uratować swoją rodzinę i sprowadzić wszystkich na brzeg.

 

„Pajęczyna” (napisy)

Od dnia przeprowadzki do nowego domu, ośmioletni Peter co noc doświadcza przerażającej obecności. Na początku jest to tajemnicze, niepokojące stukanie za ścianą sypialni, które słyszy tylko on. Później koszmar narasta, wraz z pojawieniem się wstrząsających wizji.

Najgorszy jest jednak fakt, że rodzice lekceważą strach syna, twierdząc, że dręczą go wytwory własnej, wybujałej wyobraźni. Skazany na samotną konfrontację z demoniczną siłą, Peter zaczyna podejrzewać, że najbliżsi ukrywają przed nim straszną rodzinną tajemnicę.

 

„Próba” (napisy)

Grupa świeżo upieczonych studentów chcąc poprawić swoją reputację decyduje się na wstąpienie do popularnego, lecz kontrowersyjnego klubu. Warunki członkostwa przekraczają ich oczekiwania.

 

Zaproszenie

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na Maraton Horrorów (Helios w Galerii Rzeszów). Aby je zdobyć, napisz w mailu do naszej redakcji lub komentarzu pod naszym facebookowym postem, dlaczego Ty powinieneś/powinnaś wziąć udział w maratonie.

Autor/autorka najciekawszej wiadomości otrzyma zaproszenie. Na wiadomości mailowe czekamy do wtorku, 15 sierpnia, do godz. 20:00.Wysyłajcie je na adres: redakcja@rzeszow-news.pl, w tytule wiadomości: Maraton Horrorów.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama