Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu kadr z filmu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos II"

Na ekscytującą filmową noc z ekranizacjami bestsellerowej serii powieści Suzanne Collins – Igrzyska Śmierci, zaprasza sieć kin Helios. Także w Rzeszowie.

Filmowy Maraton Igrzysk Śmierci odbędzie się 10 listopada (piątek) w rzeszowskich kinach Helios przy al. Powstańców Warszawy 14 i al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów). W obu rozpocznie się o godz. 22:00. 

Po sukcesie wydawniczym, seria „Igrzyska Śmierci” stała się również jednym z największych kinowych hitów. Helios przypomni ją w całości na tydzień przed premierą filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”, który będzie nowym początkiem tej sagi.

Helios zagra wszystkie cztery części: „Igrzyska Śmierci”, „Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia”, i dalej po krótkiej przerwie, dwie części „Igrzyska Śmierci: Kosogłos”. 

– Na ekranach gwiazdorska obsada, zapierające dech w piersiach efekty specjalne i co najważniejsze ogromne emocje, które jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwolą Wam zasnąć – tak Helios zachęca na Maraton Igrzysk Śmierci, który potrwa do rana. 

Bilety w cenie 38,90 zł (w dniu seansu); 34,90 zł (1 do 3 dni wcześniej); 32,90 zł (4 do 6 dni wcześniej) i 30,90 zł (7 dni i wcześniej). Do kupienia na helios.pl (w zakładce Projekty specjalne – Maratony filmowe), w kasach kin oraz aplikacji.

Mieliśmy dla Was podwójne zaproszenie na Maraton Igrzysk Śmierci. Aby je otrzymać, wystarczyło prawidłowo odpowiedź na pytanie: kiedy odbyła się światowa premiera pierwszej części filmowych „Igrzysk Śmierci”. 

Na odpowiedzi czekaliśmy do niedzieli, 5 listopada, do godz. 20:00. Prawidłowa odpowiedź to: 12 marca 2012 roku. Podwójne zaproszenie wygrywa Karolina Majdan-Solecka. Gratulujemy!

Maraton Igrzysk Śmierci 

„Igrzyska Śmierci” (napisy)

Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się być kimś więcej niż przyjacielem. Aby ich jeszcze zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może tylko jeden uczestnik.

Pochodzący z biednego dystryktu i nie szkoleni w walce Katniss i chłopak Peeta, w oczach widzów skazani są na porażkę. Igrzyska są jednak nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany. Staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością. Jednak jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych.

 

„Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia” (napisy)

Kontynuacja wydarzeń z pierwszej części fenomenalnych „Igrzysk śmierci”, które zawładnęły wyobraźnią publiczności na całym świecie. Do zjawiskowej obsady (młode gwiazdy Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth) dołącza zdobywca Oscara Philip Seymour Hoffman.

Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty! Wkrótce okaże się, że zwycięska para stanie przed kolejnym wyzwaniem.

„W pierścieniu ognia” to druga część bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, która stała się jednym z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat.

 

„Igrzyska Śmierci: Kosogłos” część 1 (napisy)

Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

 

„Igrzyska Śmierci: Kosogłos” część 2 (napisy)

Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywą przeciwko Kapitolowi. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss wspierana przez Gale’a (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Josh Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Donald Sutherland).

Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama