Zdjęcie: materiały organizatorów

Marcin Dymiter zagra w sobotę wieczorem (11 czerwca) w Rzeszowskich Piwnicach. Następnego dnia zaprasza rodziny z dziećmi na spacer dźwiękowy.

Marcin Dymiter, legenda polskiego undergroundu, ex- muzyk takich zespołów jak: Ewa Braun, Mordy, czy Mapa. Od 2000 roku działa pod pseudonimem artystycznym – „Emiter”, Dymiter dziś zajmuje się field-recordingiem, czyli nagraniami w terenie.

Przemierza świat z mikrofonem i rejestruje otaczające go dźwięki. Zarówno przyrody jaki i zakamarków miast. Odgłosy zwierząt, szum wiatru czy fal, ale też ulice i przedmioty. Interesuje go wszystko, co pozornie niezauważalne.

Porusza się także w elektronice, muzyce improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra również do filmów niemych i prowadzi warsztaty dźwiękowe dla dzieci i dorosłych.

Marcin Dymiter jest współautorem nagrań do „RZESoundscape”, która znajduje się w mediatece Rzeszowskich Piwnic www.rzesoundscape.bandcamp.com

Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami: Joanną Rajkowską, Anną Baumgart, Anną Witkowską, Risą Takitą, Magdaleną Franczak, Karoliną Głusiec. Jest pomysłodawcą i kuratorem – wspólnie z Marcinem Barskim – „Polish Soundscapes”, pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu, oraz współtwórcą Instytutu Pejzażu Dźwiękowego.

Dymiter jest producentem muzycznym, słuchaczem i uczestnikiem warsztatów improwizacji w kraju i za granicą, m.in. prowadzonych przez Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda i Wolfganga Fuchsa. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii.

„Emiter” mieszka w Gdańsku. W sobotę, 11 czerwca, zagra koncert w Rzeszowskich Piwnicach. To będzie autorski „soundscape set”, czyli wprowadzenie do field recordingu z koncertem w kinie, połączony z wieczornym spacerem i warsztatem nagrań terenowych. Początek o godz. 20:00, bilety kosztują 20 zł, do kupienia TUTAJ.

Z kolei w niedzielę, 12 czerwca, Marcin Dymiter zaprasza na rodzinny spacer dźwiękowy połączony z warsztatem nagrań terenowych. To ćwiczenia z „otwierania uszu”. Rozpoczną się o godz. 11:00, udział w nich jest bezpłatny. Część spaceru będzie po Rzeszowskich Piwnicach, część po ulicach miasta. Dokładna trasa zostanie ustalona w sobotę.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama