Reklama

Dziennikarz i prezenter telewizyjny, znany m.in. z „Dzień dobry TVN”, były redaktor naczelny magazynu „Playboy” i felietonista tygodnika „Newsweek” Marcin Meller będzie gościem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie z dziennikarzem odbędzie się w najbliższy wtorek (20 maja).

Spotkanie z Marcinem Mellerem jest częścią projakościowego projektu, który kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ realizuje ze środków wygranych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym. Kierunek ten zdobył drugie miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie i nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych na dalszy rozwój i podnoszenie jakości kształcenia.

Dzięki pieniądzom z ministerstwa powstanie m.in. profesjonalne studio telewizyjne, przeprowadzone zostaną też warsztaty z rzecznictwa prasowego i PR, graficzne oraz seria spotkań z czołowymi dziennikarzami. WSIiZ odwiedzą m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Grzegorz Miecugow czy Mariusz Szczygieł. Cykl ten rozpocznie 20 maja Marcin Meller. Spotkanie rozpocznie się o 9:30 w sali RA3 w siedzibie WSIiZ na ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Uczelnia zaprasza wszystkich chętnych.

Marcin Meller jest reporterem i felietonistą „Newsweeka Polska”. W TVN24 prowadzi „Drugie śniadanie mistrzów”, a w TVN (wraz z Magdą Mołek) program „Dzień Dobry TVN”. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, był działaczem podziemnego NZS-u i Pomarańczowej Alternatywy. W latach 1991-2003 reporter tygodnika „Polityka”, w tym czasie spędził dwa lata w Afryce, pisał również m.in. z byłej Jugosławii, Iranu i Czeczenii.

Meller był gospodarzem nadawanego przez TVN pierwszego w Polsce reality show „Agent”. W latach 2003-2012 redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. W 2011 roku ukazała się bestsellerowa książka „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” (wyróżniona nagrodą Magellana dla najlepszej książki podróżniczej roku), którą napisał razem z żoną Anną Dziewit-Meller.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: