Fot, Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Marcin Warchoł

Trójka dzieci, która straciła rodziców w sobotnim wypadku w Stalowej Woli, otrzyma pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – zapowiedział Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

W wypadku na drodze wojewódzkiej nr 871 zginęło małżeństwo z okolic Niska: 39-letni Mariusz K. i 37-letnia Marzena K. Zderzenie dwóch audi przeżył 2,5-letni Szymon. Małżeństwo miało jeszcze dwójkę dzieci: 9-letniego Norberta i 10-letniego Artura.

Na zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla osieroconych dzieci. Zebrano już ponad 400 tys. zł. Link jest TUTAJ

Marcin Warchoł, rzeszowski poseł PiS i wiceminister sprawiedliwości, w niedzielę wyraził „głębokie wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje dla osieroconych dzieci i całej rodziny pogrążonej w bólu i w żałobie”. 

„Zwróciłem się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem tego postępowania i surowe potraktowanie sprawcy. Ponadto wystąpiłem do Funduszu Sprawiedliwości o pomoc dla pokrzywdzonych dzieci” – napisał w mediach społecznościowych Marcin Warchoł. 

Zarzuty spowodowania wypadku prokuratura w Stalowej Woli zamierza przedstawić 37-letniemu mężczyźnie. To on kierował audi S7 i doprowadził do zderzenia z audi A4, którym jechała trzyosobowa rodzina. Policyjny alkomat wykazał, że 37-latek był pijany.

W poniedziałek o godz. 10:00 rozpocznie się sekcja zwłok małżeństwa. Prokuratura powołała biegłego, który ma ocenić, czy sprawca wypadku może być przesłuchany. Na razie przebywa on w szpitalu, jest po operacji jamy brzusznej.  

– Kontynuujemy przesłuchanie świadków i przeprowadzamy oględziny pojazdu – powiedział nam w poniedziałek Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama