Marcin Warchoł w sobotę rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia pod swoją kandydaturą w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

 

Marcin Warchoł w sobotę wyszedł z rodziną na spacer po Rzeszowie. Odwiedzili m.in. plac Wolności, Rynek, ul. Targową. Na Rynku spotkali młodą parę.

– Życzymy wam dużo zdrowia, radości, miłości. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia – mówiła do młodej pary Joanna Warchoł, żona Marcina Warchoła. – Wszystkiego dobrego. Życzymy dużo dzieci. My mamy trójkę i jeszcze będziemy mieć kolejne – mówił Marcin Warchoł, wręczając nowożeńcom w prezencie wielkanocną babkę. 

Dobra kontynuacja 

Podczas spaceru Marcin Warchoł zbierał podpisy poparcia pod swoją kandydaturą w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Kandydaci muszą zebrać co najmniej 3000 podpisów.  

– Pan ma zasady, których pan nie przekracza – usłyszał poseł Warchoł od jednego z przechodniów. Od innych usłyszał, że poprzedni prezydent Tadeusz Ferenc z Rzeszowa zrobił „perełkę”. – A tak psioczyli na niego, że niedobry – mówiła jedna z kobiet.

Tadeusz Ferenc popiera Marcina Warchoła. – Życzę pani, żeby pani pomagała mężowi w tworzeniu Rzeszowa – powiedziała mieszkanka Rzeszowa do Joanny Warchoł. 

– Będę na pana głosować, 100 procent z moją rodziną, jeżeli będzie pan utrzymywał kierunek prezydenta Ferenca – mówiła jedna z kobiet na targu. – Tak będzie, to będzie dobra kontynuacja – obiecywał Marcin Warchoł. 

Rzeszów moją partią 

Marcin Warchoł zapewniał, że w wyborach startuje jako kandydat obywatelski. Gdy 10 lutego Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa, Warchoł ogłosił, że rezegnuje z członkostwa w Solidarnej Polski i od tamtej pory jego „partią stał się Rzeszów”

Sztabowcy Marcina Warchoła zapewniają, że podczas sobotniego spaceru i spotkań z mieszkańcami miał założoną maseczkę. Zdjął ją tylko podczas jedzenia lodów.

Marcin Warchoł startuje w wyborach z Komitetu Wyborczego Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc – dla Rzeszowa. Jest jednym z siedmiu zarejestrowanych do tej pory komitetów. Kandydaci mogą się rejestrować do 16 kwietnia. Wybory mają być 9 maja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama