Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Długo nie szukał nowego zajęcia Marek Ustrobiński, jeszcze do niedawna wiceprezydent Rzeszowa. W piątek został prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. 

MPWiK, którego właścicielem jest miasto Rzeszów, od października ub. r. nie miało prezesa, gdy z tego stanowiska zrezygnował Robert Nędza. Rada Nadzorcza spółki początkowo chciała, aby Nędzę zastąpił Robert Potoczny, obecny dyrektor ds. technicznych w MPWiK. Potoczny jednak ofertę odrzucił, Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs. 

Konkurs też nie przyniósł rozstrzygnięcia. Co prawda zgłosiły się dwie osoby – Piotr Detyna, pracownik MPWiK, oraz Henryk Babiarz, prezes rzeszowskiej spółki HTS – ale obaj nie spełnili wymogów formalno-prawnych. Kandydatury odrzucono, konkurs unieważniono. Rada Nadzorcza zaczęła się zastanawiać, czy ogłaszać nowy konkurs. 

Konkursu nie ogłoszono, bo Rada Nadzorcza zdecydowała, że stanowisko prezesa MPWiK powierzy Markowi Ustrobińskiemu, który do minionego poniedziałku był wiceprezydentem Rzeszowa. Ustrobiński zakończył pracę na stanowisku po wcześniejszej rezygnacji Tadeusza Ferenca z funkcji prezydenta Rzeszowa. Automatycznie stanowiska stracili jego zastępcy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Marek Ustrobiński jako prezes MPWiK będzie zarabiał ok. 12 tys. zł miesięcznie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama