Reklama

Blisko pół kilograma suszu zabezpieczyli w jednym z domów na terenie gminy Medyka policjanci z Przemyśla i Medyki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Sąd aresztował trzech mężczyzn zamieszanych w handel marihuaną.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informacje, że na terenie gminy Medyka może znajdować się nielegalna uprawa konopi. Ich ustalenia doprowadziły funkcjonariusze do jednego z domów na terenie gminy.

Policjanci przeszukali nieruchomości. Na strychu budynku trafili na miejsce, gdzie przetwarzano i przygotowano do sprzedaży uprawiane wcześniej rośliny. Policjanci zabezpieczyli susz konopi, którego część była podzielona na tzw. działki i zapakowana w woreczki strunowe.

W trakcie przeszukania mieszkań kolejnych osób zmieszanych w proceder osób, funkcjonariusze odnaleźli przygotowane do sprzedaży porcje narkotyku. Łącznie zabezpieczyli blisko pół kilograma suszu.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 20-33 lata. Postawiono im zarzuty wytwarzania, przetwarzania a także udzielania środków odurzających. Sąd aresztował trzy osoby wieku od 20 do 26 lat.

Najstarszy mężczyzna, mieszkaniec powiatu przemyskiego, został objęty policyjnym dozorem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: