Reklama

Prawie 50 gramów marihuany znaleźli policjanci z wydziału kryminalnego w jednym z rzeszowskich akademików. Schowane w nocnej szafce narkotyki należały do 22-letniego mężczyzny.

W czwartek policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje, że 22-letni mieszkaniec Zawichostu przechowuje w akademiku narkotyki. W zajmowanym przez niego pokoju znaleźli susz roślinny. Policjanci znaleźli tam również wagę elektroniczną ze śladami narkotyku.

22-latek został zatrzymany przez policjantów na terenie akademika. Wstępne badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana – niemal 50 gramów. Prowadzący postępowanie policjanci ustalili, że marihuana pochodzi z konopi wyhodowanych przez 22-latka. Marihuanę sprzedawał znajomym. Waga służyła mu do porcjowania.

– Wstępne ustalenia wskazują, że kilkunastokrotnie sprzedał marihuanę przynajmniej dwóm osobom. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy, posiadania oraz udzielania, w tym dla korzyści majątkowej środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają obecnie dalsze czynności wyjaśniające – poinformowała w komunikacie Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W poniedziałek prowadzący śledztwo prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów zastosował wobec 22-laka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem opuszczania kraju.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.