Zdjęcie: Policja.pl

Ponad 61 gramów marihuany znaleźli rzeszowscy policjanci w mieszkaniu wynajmowanym przez dwóch mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani.

Sprawą zajmowali się policjanci z referatu ds. nieletnich rzeszowskiej komendy. Otrzymali oni informacje o osobach, które mogą posiadać narkotyki i przechowywać je w wynajmowanym mieszkaniu.

Funkcjonariusze postanowili przeszukać mieszkanie. Już po wejściu do środka poczuli charakterystyczny zapach marihuany, ale mężczyzna, który otworzył drzwi zaprzeczył, że w mieszkaniu są narkotyki.

Jednak w pokoju policjanci zauważyli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Wtedy mężczyzna wydał funkcjonariuszom schowane w szafie pudełko, w którym znajdowała się większa ilość marihuany.

Mężczyzna, który otworzył drzwi to 21-letni mieszkaniec Gdańska. Policjanci sprawdzili całe mieszkanie i w jednym z pokoi znaleźli zawiniątko z niewielką ilością suszu roślinnego. Do jego posiadania przyznał się drugi współlokator: 23-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci w komendzie potwierdzili, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana – ponad 61 gramów. Niewielka część zabezpieczonych narkotyków – 0,34 g – należała do 23-latka, reszta była własnością młodszego mężczyzny.

Podczas przesłuchania obaj przyznali się do posiadania narkotyków. Za posiadanie niedozwolonych środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama