Fot. Materiały firmy. Na zdjęciu fabryka w Rogoźnicy
Reklama

Hiszpańska firma B&B Trends została właścicielem znanej marki „Zelmer”, która dotychczas należała do niemieckiej Grupy BSH.

Dariusz Bogacz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego poinformował nas, że Grupa BSH w styczniu br. zdecydowała się sprzedać Hiszpanom markę „Zelmer”, by BSH mogła się skupić „na wzmocnieniu globalnych marek „Bosch” i „Siemens”.

– Sprzedaż podyktowana jest strategiczną decyzją BSH – twierdzi Dariusz Bogacz. – Decyzja o sprzedaży marki nie dotyczy aktywów firmy. Produkcja w Rogoźnicy będzie konsekwentnie rozwijana, a sam zakład nadal pozostaje kluczową fabryką w strukturze produkcyjnej Grupy BSH na świecie – dodał Bogacz. 

Grupa BSH w maju 2019 roku informowała, że w podrzeszowskiej fabryce w Rogoźnicy sprzęt małego AGD pod marką „Zelmer” będzie produkowany tylko do końca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów. W Rogoźnicy powstaje już jedynie sprzęt pod markami „Bosch” i „Siemens” – ekspresy do kawy Tassimo i odkurzacze. 

– Nadal zapewniony będzie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla wszystkich urządzeń marki „Zelmer” wyprodukowanych przez BSH – zapewnia Dariusz Bogacz w kontekście sprzedaży marki „Zelmer” hiszpańskiej firmie B&B Trends. Wiadomo, że sprzęt pod marką „Zelmer” będzie dystrybuowany przez spółkę Eurogama, która działa na rynku od 15 lat. 

Gdy Grupa BSH informowała o zaprzestaniu produkcji w Rogoźnicy małego sprzętu AGD z logiem „Zelmer”, wtedy „Zelmer” zachował się tylko w produkcji dużego sprzętu AGD – pralek, chłodziarko-zamrażarek, zmywarek, płyt grzewczych i piekarników i okapów, które od wielu lat produkowano poza Rzeszowem w innych polskich fabrykach BSH.

Oprócz Rogoźnicy, Grupa BSH ma fabryki jeszcze w Łodzi (trzy) i we Wrocławiu (dwie). Fabryka w Rogoźnicy do niemieckiego koncernu należy od 2013 roku.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: