Reklama

– Co to jest? – zapytał jeden z młodych manifestantów. – To jest pomnik – odpowiedział drugi. Pytanie z tłumu: – A kto my jesteśmy? – No jak to, kto? Patrioci.

[Not a valid template]

W sobotnim Marszu Patriotycznym w Rzeszowie wzięło udział ok. 250 osób. Manifestacja zaczęła się pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, a następnie narodowcy i nacjonaliści przeszli deptakiem na ul. 3 Maja, zatrzymali się pod kościołem farnym i Urzędem Wojewódzkim.

Marsz pod hasłami „O pamięć dla poległych. O chleb i godność dla dzieci” zorganizował nacjonalistyczny Narodowy Rzeszów. Jego uczestnikom wręczono pochodnie, flagi narodowe, znicze i transparenty. Przyszedł również przedstawiciel rzeszowskiej „Solidarności”, która objęła marsz swoim patronem. Rozdawał manifestantom związkowe flagi.

– Nie krzyczymy swoich haseł, transparenty niesiemy po bokach, pochodnie też – instruował  uczestników przez megafon jeden z organizatorów. – Pamiętajcie, że jesteśmy tu również po to by wspierać kombatantów i Polaków na kresach. Cały czas zbieramy środki na paczki dla nich. Niech wiedzą, że młodzi patrioci z Polski ich wspierają, zrobi się im milej.

Manifestanci ruszyli po godz. 17. W asyście kilku wozów policyjnych przeszli pod kościół farny. W drodze wznosili hasła „Norymberga dla komuny”, „A na drzewie obok płota powiesimy Palikota”, „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Z transparentów, które nieśli, można było się dowiedzieć, że na marsz patriotyczny zjechali patrioci z Kolbuszowej, Dębicy czy Łęcznej. Były również hasła „Red is bad”, „Norymberga is the answer”, „Patriotyczny Rzeszów”, „Polska biało-czerwona”.

Pierwsza część marszu przebiegała pod hasłem „O pamięć dla poległych”. Organizator marszu dziękował wszystkim za to, że wzięli w nim udział. – Pamiętajcie, to bardzo ważne, wasz głos i sprzeciw się liczy – przemawiał Mateusz Werner z Narodowego Rzeszowa. – Czy chcecie państwa, które bohaterów skazuje na nędzę, a ich prześladowców nagradza wysokimi emeryturami? – pytał. – Żyjemy w kłamstwie. Cześć bohaterom.

Przemówił również Andrzej Filipczyk, wiceprzewodniczący „Solidarności” Regionu Rzeszowskiego. – Nikt wam nie kazał tu przyjść, idziecie z potrzeby serca, bo sprawy narodu są waszymi sprawami. Wartości jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” są dla was najważniejsze – mówił Filipczyk. Wspomniał również o wydarzeniach na Wybrzeżu, kopalni „Wujek”. – 11 listopada pokazał, że państwo polskie, zamiast was wspierać, działa przemocą policyjną. A przez to rodzi się gniew – stwierdził Filipczyk, nawiązując do burd w Warszawie podczas Marszu Niepodległości.

Pod kościołem farnym manifestanci rozpoczęli drugą część marszu. Z hasłem „O chleb i godność dla dzieci” przeszli przez ul. Kościuszki aż pod Urząd Wojewódzki.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1VKS9HvesRM&feature=youtu.be

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. co ten Filipczyk bredzi?! 11 listopada nazbierała się w Warszawie kibolska hołota, którą należało potraktować 5 razy ostrzej. a Rzeszów narodowy ma w tej chwili dużo czasu, bo Resovia i Stal za często nie grają, nie ma się więc z kim naparzać na stadionach, to łażą i wykrzykują bzdury. do kopania rowów chłopcy! bo tylko to umiecie….

 2. jak gdzie patriotyzm? Prezentowanie swoich poglądów, oddanie hołdu tym którzy zginęli grudnia 70, złożenie kwiatów zniczy, sama pamięć o nich? Patriotyzm to całe nasze życie. Czczenie takich oprawców jak Jaruzelski czy Kiszczak to jest banda łobuzów gdzie wymiganie się od przesłuchiwań i wyroków popijając herbatkę wśród elit lub udając chorobę. Nie potrzeba to siedzieć w domu takich ludzi jak Ty Bolesław. Którzy dobro Ojczyzny mają daleko. Solidarność to z ludzi którzy przyszli an marsz i nas wspierali był jeden cel, jedna idea! Cześć i Chwała Bohaterom!

 3. To twoje zdanie. Ale co ja się będę wdawał w dyskusję z chamem, który rozpoczyna swoje wywody od obrażania ludzi i wyzywania ich od kretynów.

 4. Banda kretynów.
  Jestem przekonany, że 3/4 nawet nie wie co znaczy „Norymberga dla komuny, albo wydarzenia na Wybrzeżu lub kopalni „Wujek”
  Daty tych wydarzeń znajdą w encyklopedii ale napewno nie w pustych łbach.
  Zapytać sję o genezę endecką lub poprosić o rozwinięcie słowa – Nacjonalizm to filisterski bełkot

 5. Nie ma za co.
  P.S Na przyszłość zawsze lepiej podawać hasła zarzucane przez organizatorów marszu. To o palikocie zarzuciła niepowołana osoba z tłumu. Ale to taka uwaga na przyszłość.

 6. „A na drzewie obok kota powiesimy Palikota” – nie tak brzmiało to hasło redakcjo. Obok płota!!!! a nie kota!!!!
  PS. Precz z komuną!

 7. Takich ludzi w Polsce nam nie potrzeba,gdzie tu solidarność, gdzie patriotyzm / to banda łobuzów i tyle, do więźnia z nimi !!!

Comments are closed.