SONY DSC

Prawie 300 osób wzięło udział w rzeszowskim marszu Szlachetnej Paczki 2015. Uczestniczyły w nim m.in. rodziny, które w ubiegłym roku otrzymały pomoc.

[Not a valid template]

 

Marsz Szlachetnej w sobotę odbywał się w 16 miastach wojewódzkich. Rzeszów również przyłączył się do tej inicjatywy. Uczestnicy marszu wyszli z al. Pod Kasztanami i przeszli na rzeszowski Rynek.

Na czele marszu szła rzeszowska grupa mażoretek Incanto, a za nimi Orkiestra Szałamaistek z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W marszu brali udział wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości z całego Podkarpacia. Były też rodziny, które w zeszłym roku otrzymały pomoc.

W marszu brały również udział dzieci włączone do programu Akademii Przyszłości. – Maszerowali z nami przedstawiciele szkół, Szkoła Tańca Sportowego Aksel czy Stowarzyszenie Podkarpackich Krystyn. To organizacje, które od zawsze nas wspierają. Na marsz przybyło również wielu sympatyków zarówno Paczki jak i Akademii, a także wielu darczyńców – wyjaśnia Katarzyna Bejster, podkarpacki koordynator akcji Szlachetna Paczka.

Marsz prowadziła Anna Ferenc. – To było niesamowite wydarzenie, a najbardziej niesamowite jest to, że w każdym mieście wojewódzkim odbył się taki marsz – podkreśla Katarzyna Bejster.

Akcja Szlachetna Paczka trwa od 15 lat. W tym roku pomocą zostanie objętych ok. 20 tys. rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej. W tej chwili w bazie jest umieszczonych 600 podkarpackich rodzin, do których trafi pomoc.

– Ale ta liczba wzrośnie, bo jeszcze wolontariusze odwiedzają rodziny i w najbliższych dniach zostaną one dodane do bazy, ale też część z nich zostanie zapewne odrzucona. Na ten moment mamy 600 rodzin, a ta liczba może wzrosnąć nawet do 1000 – dodaje Katarzyna Bejster.

Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej konkretną pomoc.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama