Marsz szlachetnych serc, czyli Szlachetnej Paczki w Rzeszowie

Około 100 osób wzięło w sobotnim Marszu „Szlachetnej Paczki” i Akademii Przyszłości. Wolontariusze dostarczą paczki potrzebującym w dniach 10-11 grudnia.

 

W sobotę we wszystkich miastach wojewódzkich odbyły się marsze promujące Szlachetną Paczkę. Rzeszowski marsz rozpoczął się przed fontanną multimedialną. Jego uczestnicy przeszli na Rynek. Wzięli w nim udział wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Wchodząc na stronę szlachetnapaczka.pl, można wybrać rodzinę, której chce się pomóc, a do której wolontariusze dostarczą prezenty. W tamtym roku na Podkarpaciu było ok. 500 wolontariuszy, którzy paczki przekazali ok. 800 osobom, w samym Rzeszowie pomoc trafiła do blisko 150 rodzin.

– Paczki będziemy dostarczać w dniach 10-11 grudnia – mówi Katarzyna Bejster, podkarpacki koordynator Szlachetnej Paczki. W tym roku wolontariusze będą chcieli dotrzeć do ok. 300 rodzin w Rzeszowie.

W dalszym ciągu mogą się zgłaszać wolontariusze do akcji Akademii Przyszłości, w której chodzi o zaopiekowanie się dzieckiem wymagającym pomocy np. w nauce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wolontariusz dostaje pod opiekę takiego malucha, z którym spędza później godzinę tygodniowo. W Rzeszowie na taką pomoc czeka 130 maluchów. Aby zostać wolontariusze Akademii Przyszłości należy się zarejestrować TUTAJ.

Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości patronuje Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama