Zdjęcie: Paweł Stryjecki

Stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju – tym kusi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, która ogłosiła kolejny nabór w swoje szeregi.

„Marzy Ci się ciekawa praca, chcesz w życiu robić coś pożytecznego i poczuć wyjątkowość swojej profesji, podejmij wyzwanie – zostań policjantem!” – zachęca KWP w Rzeszowie.

W podkarpackim garnizonie pracuje obecnie prawie 4,5 tysiąca policjantów, którzy na co dzień służą w komendach miejskich i powiatowych, w Oddziale Prewencji Policji i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji, przypomina, że w tym roku policyjne szeregi zasiliło 51 nowych funkcjonariuszy.

– Oni już zaczęli swoją przygodę z mundurem. Do końca 2017 roku planujemy przyjąć 135 policjantów, podczas naborów w listopadzie i grudniu. Gwarantujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju, dajemy szanse na to, by zamienić pasję w zawód. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji każdego, kto chciałby pomagać innym, robić coś wyjątkowego, a zarazem poczuć prestiż swojego zawodu – mówi Marta Tabasz-Rygiel.

Dokumenty od kandydatów przyjmowane są w każdy poniedziałek i wtorek. Można je składać w Sekcji Doboru KWP, która ma swoją siedzibę w Zaczerniu nr 187.

Kto może zostać policjantem?

Kandydat do pracy w policji musi mieć polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i korzystać z pełni praw publicznych. Nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. 

Kandydaci przechodzą testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny oraz rozmowę kwalifikacyjną, na każdym z tych etapów zdobywając punkty. Dodatkowe można uzyskać m.in. za wyższe wykształcenie, tytuł ratownika medycznego, uprawnienia instruktora strzelectwa, sportów walki czy nurkowania. 

Po przejściu rekrutacji, kandydat przyjęty do służby zostanie wysłany do jednej ze szkół policyjnych na sześciomiesięczne szkolenie zawodowe, następnie na dwumiesięczną służbę adaptacyjną, po czym trafi do jednostki na terenie Podkarpacia. 

Zarobki policjantów (stan na czerwiec 2017 roku). Podane kwoty są kwotami netto

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– kursant – 1939 zł

– policjant – 2830 zł

– dzielnicowy/kontroler ruchu drogowego – 3491 zł

– detektyw/asystent – 3748 zł

– kierownik referatu – 4402 zł

– komendant powiatowy (miejski, rejonowy) policji – 7286 zł

– komendant wojewódzki policji – 9517 zł

– zastępca komendanta głównego policji – 13488 zł

– komendant główny policji – 15304 zł

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama