Maseczki, rękawiczki, płyn dezynfekujący dla Rzeszowa od wiceministra Warchoła

0

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, znów ma gest. Tym razem dla Rzeszowa „załatwił” 15 000 maseczek, 10 000 par rękawiczek oraz 600 litrów płynu dezynfekującego.

 

Od 6 maja w Rzeszowie są otwarte żłobki i przedszkola. Aby ich funkcjonowanie w dobie epidemii koronawirusa było możliwe personel musi być wyposażony m.in. w maseczki, rękawiczki ochronne oraz płyn dezynfekujący.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, w tej materii postanowił wykorzystać polityczną szczodrość Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości, z którym bliżej „zaprzyjaźnił” się w 2019 roku, w trakcie kampanii do parlamentu. Warchoł startował wówczas z ostatniego miejsca rzeszowskiej listy PiS, jako reprezentant Solidarnej Polski. 

Ta „przyjaźń” doprowadziła m.in. do tego, że na ostatniej prostej jest kwestia podpisania aktu notarialnego na przekazanie działek pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Dla Szpitala Miejskiego z Funduszu Sprawiedliwości przekazano także 485 tys. zł na zakup dwóch nowoczesnych aparatów USG. 

W dobie epidemii koronawirusa Marcin Warchoł, jak sam zaznacza, na prośbę Tadeusza Ferenca, wsparł Rzeszów dostawą środków ochrony własnej. Dostawa przyszła w poniedziałek. 15 000 maseczek, 10 000 par rękawiczek i 600 l płynu dezynfekującego trafią do miejskich przedszkoli i żłobków. Bezpłatnie wyprodukowała je firma Sefako. 

– Minister jest ogromną pomocą dla naszego miasta w rożnych dziedzinach. Kiedyś rozmawialiśmy, jak zabezpieczyć rożne środki służące do walki z koronawirusem. Od razu powiedział: „Będziemy myśleć, aby pomóc Rzeszowowi” – mówił w poniedziałek w ratuszu Tadeusz Ferenc. – Dziękuję także Sefako. Rzeszów będzie wam na zawsze wdzięczny. 

– To przyjemność pomóc chociaż w skromny sposób lokalnym społecznościom – mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes Sefako.  

Z dostawy był też zadowolony Marcin Warchoł. – Cieszę się, że taki prezent trafił do Rzeszowa z państwowego przedsiębiorstwa Sefako. Dziękuję, że prezydent zwrócił się do mnie z taką prośbą – mówił wiceminister sprawiedliwości. W przyszłym tygodniu do Rzeszowa mają trafić także gogle ochronne dla personelu medycznego. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama