Zdjęcie: Prokuratura Krajowa

Sześć osób stanie przed sądem za udział w grupie przestępczej, która w wynajętym domu w podrzeszowskiej Kielanówce produkowała klefedron. 

Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie trafił akt oskarżenia przeciwko: 51-letniemu Mariuszowi S. z Rzeszowa, 55-letniemu Henrykowi K. z Opola, 50-letniemu Dominikowi K. z województwa pomorskiego, 41-letniemu Grzegorzowi S. z Rawy Mazowieckiej, 42-letniemu Jackowi R. ze Skwierzyna i 25-letniemu Krystianowi Z. z Warszawy.  

Z ustaleń Centralnego Biura Śledczego Policji i rzeszowskiego oddziału Prokuratury Krajowej (to ich wspólne śledztwo) wynika, że mężczyźni wynajęli dom jednorodzinny na obrzeżach Rzeszowa – w Kielanówce. Od czerwca 2022 roku do lutego 2023 roku wyprodukowali w nim 75 kg klefedronu o „czarnorynkowej” wartości ponad 4 milionów zł. 

Klefedron to syntetyczny narkotyk, który ma podobne działanie do mefedronu – wywołuje euforię, pobudza, ale jest też niezwykle groźny dla zdrowia i życia – powoduje drgawki, zawał serca i niewydolność nerek. Jednorazowe zażycie klefedronu może być śmiertelne.

Funkcjonariusze CBŚP do fabryki klefedronu w Kielanówce weszli 16 lutego 2023 roku. Na miejscu odkryli 237 litrów płynnego klefedronu oraz 26 wytworzonego już narkotyku. Zatrzymali wtedy trzy osoby: Mariusza S., Henryka K. i Dominika K. W kolejnych dniach w ręce CBŚP wpadło kolejnych trzech wspomnianych mężczyzn.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Formalnie dom w Kielanówce wynajął Henryk K. Do narkotykowego biznesu wciągnął pozostałych mężczyzn. – Klefedron wytworzyli w co najmniej ośmiu cyklach produkcyjnych – poinformowała Prokuratura Krajowa.

W domu pod Rzeszowem funkcjonariusze CBŚP znaleźli substancje psychotropowe, półprodukty, instrukcje, sprzęt do wytworzenia klefedronu. Substancje chemiczne, jak ustalili śledczy, docierały bezpośrednio do domu lub były przechowywane w specjalnie wynajętych magazynach i kontenerach.

Sześciu mężczyzn odpowie przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 15 lat więzienia. Trzy osoby, które CBŚP zatrzymało podczas nalotu na dom w Kielanówce, przyznały się do winy. Swoimi zeznaniami obciążyły pozostałych oskarżonych, którzy odmówili składania wyjaśnień.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama