Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Zatrzymaniem pijanej matki i jej agresywnego znajomego zakończyła się interwencja jasielskich policjantów. Kobieta po pijanemu „opiekowała” się synkiem i córką. Miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (4 stycznia) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie gminy Jasło przebywające tam osoby piją alkohol. Po wejściu do sklepu policjaci zobaczyli leżącego na podłodze mężczyznę oraz siedzącą na taborecie kobietę, która spała opierając się o półki z alkoholem.

W pomieszczeniu przebywało również dwoje dzieci w wieku 5 i 8 lat.

Podczas interwencji funkcjonariusze ustalili, że będąca w stanie upojenia alkoholowego kobieta jest matką dzieci. Chłopca i dziewczynkę policjanci przekazali pod opiekę rodziny, a pijaną kobietę zatrzymali do wytrzeźwienia.

Do policyjnego aresztu trafił również nietrzeźwy mężczyzna, jak się okazało właściciel sklepu, który na widok funkcjonariuszy stał się agresywny i wulgarny.

Matka dzieci miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Niewiele mniej – 2,8 promila – miał zatrzymany mężczyzna. Decyzję o dalszych losach 30-letniej kobiety i jej dzieci podejmie sąd rodzinny. Za swoje zachowanie odpowie również właściciel sklepu.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama