Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną tragicznego wypadku na obwodnicy Leżajska. W wypadku zginęła 38-letnia kobieta i jej 16-letni syn.

Do tragedii doszło, jak informowaliśmy, w czwartek (27 kwietnia), tuż przed godz. 17:00.

Z dotychczasowych ustaleń policji i prokuratury wynika, że 38-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, która kierowała citroenem C3, wyjeżdżała z ulicy Jagiełły (od strony Lidia) na drogę krajową nr 77 (obwodnica Leżajska). Zamierzała skręcić w lewo.

– Nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu DK 77 z kierunku Przeworska do Niska, kierującemu audi A6. Audi uderzyło w lewy bok citroena – poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wypadku nie przeżyła 38-latka i jadący z nią 16-letni syn. 26-letni kierowca audi i jego 23-letnia pasażerka trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca audi był trzeźwy. Śledztwo w sprawie tragedii wszczęła Prokuratura Rejonowa w Leżajsku. 

Policjanci, pod nadzorem prokuratora Wojciecha Przybyły, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zwłok, samochody zabezpieczono do dalszych badań, a zwłoki do badań sekcyjnych. Po wypadku, utrudnienia na DK 77 trwały do północy. 

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama