Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 39-letnia mieszkanka Łańcuta, która miała pod opieką 9-letniego syna. Chłopiec, zaniepokojony tym, że nie może się dobudzić matki, powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Łańcucie. Przed godz. 19:00 dyżurny łańcuckiej komendy policji odebrał telefon od 9-letniego chłopca, który poprosił o interwencję, bo jego pijana matka zasnęła i on nie może jej dobudzić.

– Na miejscu policjanci zastali 9-latka czekającego na nich przed domem. W środku była tylko jego 39-letnia matka, która spała. Funkcjonariuszom udało się ją obudzić. Okazało się, że kobieta jest pijana. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu – informuje policja w Łańcucie.  

Jak ustalili policjanci, kobieta piła alkohol ze swoim znajomym. Po jego wyjściu położyła się spać. Chłopcem zaopiekowała się jego pełnoletnia siostra, natomiast pijana 39-latka trafiła do izby wytrzeźwień. – Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem zajmie się teraz sąd rodzinny – zapowiada policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama