Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Wtorek to drugi dzień matur, ale też drugi dzień pracy policji. W szkołach znów wywołano alarmy bombowe. W Rzeszowie liczba alarmów wzrosła do 15. 

Powtórzyła się sytuacja z poniedziałku, gdy w Rzeszowie wszczęto alarmy alarmy bombowe w czterech szkołach. Początkowe policja podawała, że we wtorek informacje o podłożeniu bomby e-mailem dotarły do 13 rzeszowskich szkół średnich i czterech na terenie powiatu rzeszowskiego: w Tyczynie, Głogowie Małopolskim i dwóch w Dynowie.

Po godz. 10:00 doszły kolejne cztery szkoły: dwie w Rzeszowie – Liceum Ogólnokształcące im. Sióstr Prezentek przy ul. ks. Jałowego i Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. Hoffmanowej oraz LO w Błażowej i Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim. 

Wcześniej w Rzeszowie alarmy ogłoszono w szkołach: Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości, Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół przy al. Rejtana, ZSO nr 4, Zespół Szkół Spożywczych, Zespół Szkół Samochodowych, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego, Centrum Edukacji „Żak” przy ul. Hetmańskiej i IX Liceum Ogólnokształcące.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ewakuowano uczniów z dwóch szkół: ZDZ przy al. Piłsudskiego i ZS przy al. Rejtana  – mówił nam nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. Po godz. 10:00 policja poinformowała nas, że czynności zakończyły się we wszystkich szkołach. – Materiałów wybuchowych nie znaleziono, matury w szkołach nie zostały zakłócone – dodał nadkom. Szeląg. 

We wtorek maturzyści o godz. 9:00 przystąpili do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama