Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Lubicie wiersze Haliny Poświatowskiej i do tego jazz? Jeśli tak, to koniecznie musicie w piątek pojawić się w rzeszowskiej „Niezłej Sztuce”. To właśnie tam zagra zespół Mazepa Quartet. 

„Zawołaj mnie po imieniu” to projekt Mazepy Quartet, który powstał w 2018 roku. Zawiera w sobie autorskie kompozycje Pauliny Mazepy do tekstów Haliny Poświatowskiej. Oprócz Pauliny, zespół tworzą: Kacper Majewski, Michał Aftyka i Paweł Miętus. 

Wbrew pozorom piosenki Mazepy trudno zakwalifikować do nurtu poezji śpiewanej. To przestrzenna muzyka, która zawiera w sobie elementy jazzu. Charakterystyczne wydają się być melodie, które podkreślają liryczną warstwę utworów. Piosenki obfitują w muzyczne improwizacje instrumentalistów – muzyków młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. 

„Zawołaj mnie po imieniu” zawiera w sobie nastrojowe kompozycje skierowane do słuchacza chcącego odpocząć od hałasu, którym otacza nas dzisiejszy świat. – To moment spotkania z wielopłaszczyznową, miłosną twórczością poetki w połączeniu ze świeżą muzyczną wyobraźnią młodych muzyków – przekonuje Mazepa Quartet.

Zespół w Rzeszowie zagra w piątek (21 lutego) w Niezłej Sztuce (ul. Sobieskiego 18) o godz. 20:30. Bilety na koncert można kupić TUTAJ w cenie 25 zł, a w dniu koncertu za 35 zł. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: