Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszowskie Centrum Medyczne Medyk wstrzymało w czwartek szczepienia preparatem firmy Pfizer. Do przychodni nie dotarło 33 tysiące szczepionek. 

Medyk o swojej decyzji poinformował w czwartek przed godz. 13:00. Twierdzi, że do odwołania szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizera został zmuszony w związku z anulowaniem dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Szczepionki miały trafić do punktu szczepiennego w Full Markecie przy alei Rejtana. 

Medyk spodziewał się dostawy 33 tys. szczepionek, które były konieczne do „sprawnego przeprowadzenia procesu szczepień do końca bieżącego tygodnia”. Do godziny 12:00 preparaty Pfizera nie trafiły do rzeszowskiego centrum medycznego.

„Osoby zarejestrowane na godziny od 13:00 do 20:00 nie będą mogły być dzisiaj zaszczepione szczepionką Pfizer” – poinformował Medyk. Osobom, które chcą się zaszczepić w czwartek, Medyk jest w stanie zaproponować wyłącznie szczepionkę firm Moderna lub Astra Zeneca.

Medyk twierdzi, że w tej sprawie interweniuje w RARS, NFZ i w Ministerstwie Zdrowia. „Dokładamy wszelkich starań, aby szczepionki trafiły do nas jak najszybciej i byśmy mogli wznowić realizowany przez nas proces szczepień bez zakłóceń” – czytamy w dalszej części komunikatu zarządu Medyka. 

Przychodnia liczy, że w piątek będzie już realizować szczepienia według harmonogramu, ale bierze pod uwagę scenariusz odwołania szczepień preparatem Pfizera do końca tygodnia. „Bezpośrednio po otrzymaniu kolejnych dostaw szczepionek, wszystkie osoby zarejestrowane na dziś, będą umawiane na kolejne terminy szczepień” – zapewnia Medyk.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama