Zdjęcie: Maria Milcarz / Stowarzyszenie Mensa Polska

Chcesz zbadać swój iloraz inteligencji? Weź udział w sesji testowej, która odbędzie się 14 sierpnia w Rzeszowie. Mamy dla Was trzy bezpłatne wejściówki. 

Do zbadania IQ zachęca Stowarzyszenie Mensa Polska. Grupowa sesja testowa odbędzie się 14 sierpnia (sobota) w Hotelu Rzeszów przy al. Józefa Piłsudskiego 44.

Badania w Rzeszowie cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego po niemal 800 dniach od ostatniej sesji tym razem przygotowano aż trzy tury. Testy IQ prowadzone są przez wykwalifikowanych psychologów przy pomocy specjalistycznych narzędzi. 

Wykorzystywane przez Mensę testy mierzą inteligencję abstrakcyjną i są niezależne kulturowo. Nie zawierają zadań językowych czy matematycznych, lecz obrazkowe, wobec tego wynik jest niezależny od wykształcenia.

Test jest okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a zdobycie odpowiedniego wyniku (co najmniej 130 IQ w skali Wechslera) kwalifikuje daną osobę do wstąpienia do Mensy.

Koszt udziału w teście to 50 zł. W sesji mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat. Zapisy odbywają się poprzez stronę stowarzyszenia www.mensa.org.pl/testy. Na miejscu potrzebny będzie dokument ze zdjęciem oraz – w przypadku osób niepełnoletnich – pisemna zgoda rodzica lub opiekuna na wzięcie udziału w badaniu.

Warto zapisać się jak najwcześniej, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wyniki testów będą poufne i nie zostaną nigdzie opublikowane. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający jego wynik, a najlepsi zostaną zaproszeni do członkostwa w Mensie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ważną zmianą związaną z obecną sytuacją pandemiczną jest dopuszczenie do udziału w sesji grupowej jedynie osób, które przedłożą zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19. 

Mamy dla Was trzy bezpłatne wejściówki na test. Aby je otrzymać, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: w którym roku została założona Mensa Polska? Odpowiedzi przesyłajcie na adres: redakcja@rzeszow-news.pl, w tytule wiadomości: Mensa. Czekamy na nie do soboty (7 sierpnia), do godz. 21:00. 

Mensa to międzynarodowe stowarzyszenie ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Założył je w Anglii w 1946 roku adwokat Roland Berril – adwokat oraz naukowiec i prawnik dr Lance Ware. Jedynym kryterium przynależności do stowarzyszenia jest IQ mieszczące się w górnych 2% populacji. Do Mensy należy ponad 134 tys. osób w ponad 100 krajach.

Polski oddział Mensy liczy ok. 1500 członków. Stowarzyszenie ma Grupy Regionalne,  członkowie grupy rzeszowskiej spotykają się wspólnie kilka razy w miesiącu, dyskutują na różne tematy, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, odwiedzają interesujące miejsca w mieście i okolicach, jeżdżą na wycieczki, wolny czas spędzają przy grach i łamigłówkach.

– Mensa zrzesza ludzi o przeróżnych zawodach, zainteresowaniach, umiejętnościach i przekonaniach. Zapraszamy zarówno ludzi skrytych, jak i ekspresyjnych, nie boimy się popełniać błędów i do nich przyznawać, a nowi członkowie zawsze wzbudzają radość i pokazują nowe i ciekawe perspektywy – mówi Paweł Stawarz, koordynator GR Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama