Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Zagrożenie 3. stopnia dotyczy niemal całego regionu. 

Ostrzeżenie 3. stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które przewidywane są od niedzieli (7 lutego) od godz. 8:00 do poniedziałkowego poranku, wydano dla niemal całego Podkarpacia.

W powiatach brzozowskim, dębickim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przemyskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim, strzyżowskim i tarnobrzeskim, a także w Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu może spaść nawet 40 cm śniegu – podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Opadom śniegu towarzyszyć mogą zawieje i zamiecie śnieżne. Spowoduje je wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h.

Południe województwa podkarpackiego zmagać się będzie z gołoledzią. Dla powiatów  bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego, sanockiego i dla Krosna IMGW wydało ostrzeżenie przed marznącym deszczem. 

Słabe i umiarkowane opady mogą występować od godz. 10:00 w niedzielę do 8:00 w poniedziałek.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: