Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ostrzeżenie drugiego i trzeciego stopnia dla powiatów województwa podkarpackiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Ostrzeżenie dotyczy intensywnych opadów śniegu, które przewidywane są w nocy z niedzieli na poniedziałek. Od 2:00 w nocy obfite opady śniegu spodziewane są w powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim, sanockim i Krośnie. Tam może spaść nawet 35 cm śniegu. W tym powiatach obowiązuje trzeci stopień ostrzeżenia. 

Z kolei w Rzeszowie, Przemyślu, Tarnobrzegu oraz powiatach: rzeszowskim, brzozowskim, dębickim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przemyskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, stalowowolskim, strzyżowskim i tarnobrzeskim obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia.

W tych częściach Podkarpacia w ciągu najbliższych kilkunastu godzin może spaść od 20 do 30 cm śniegu. Padać ma od 3:00 w nocy. Ostrzeżenie meteorologów dla naszego województwa obowiązuje do poniedziałku (25 stycznia) – do godz. 20:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: