Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Fala upałów w Europie, w niedzielę (19 czerwca) dotrze do Polski. Żar z nieba będzie się lał także na Podkarpaciu. 

Od kilku dni w Europie notowane są bardzo wysokie temperatury: w Hiszpanii, Francji i Niemczech. Jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, temperatura w wielu regionach przekracza 30-36 stopni C, a w Hiszpanii i Francji jest i było ponad 40 st. C. W czasie apogeum upału w Hiszpanii w piątek zanotowano aż 44,2 st. C w mieście Andujar.

W niedzielę Polska będzie centrum upału i znajdzie się w czołówce najcieplejszych krajów w Europie. Ponownie będzie najcieplej na zachodzie Polski. Na Podkarpaciu ostrzeżenie o upałach będzie obowiązywać od godz. 12:00 do 18:00 we wszystkich powiatach naszego województwa – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Maksymalna temperatura w ciągu dnia będzie się wahać między 30 a 33 st. C., minimalna temperatura w nocy wyniesie od 16 do 19 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów wynosi 80 proc. Unikaj przebywania w pełnym słońcu. Niedziela 19 czerwca będzie jednym z najdłuższych dni w roku. Potrwa 16 godzin i 48 minut. Słońce zajdzie o godz. 21:17. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama