Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie ostrzega przed burzami z gradem w całym województwie podkarpackim. Wiatr może wiać nawet do 100 km/h.

Ostrzeżenie meteorologów zacznie obowiązywać 13 czerwca, od godz. 13:00 do 21:00. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

– Miejscami może padać grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem wynosi 80 procent – poinformowało WCZK w Rzeszowie. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów naszego województwa. 

Nie wychodźcie z domów

Na czas nawałnic, pozamykajcie okna i drzwi, usuńcie z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy. Nie parkujcie aut pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz reklamami wielkopowierzchniowymi. Nie wchodźcie do parków i lasów. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sprawdźcie, czy w domu macie zapasowe oświetlenie, np. latarkę z bateriami i naładowany telefon komórkowy. Nie szukajcie schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi, albo lekkimi konstrukcjami, np. przystankiem autobusowym.

– Nawałnicę najlepiej jest przeczekać w budynku – radzi bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

(ram)

Reklama