Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Ponad 5 tys. zł straciła 89-letnia mieszkanka Tarnobrzega, który uwierzyła oszustce, oferującej uzdrowienie. Policjanci apelują o ostrożność.

W środę około godz. 11:00 przed jedną z posesji przy ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu podjechał samochód osobowy. Z auta wysiadła kobieta. Widząc przed domem starszą panią, zaproponowała pomoc w jej uzdrowieniu. 89-letnia kobieta wpuściła nieznajomą do domu.

– “Uzdrowicielka” w trakcie “odczyniania czarów”, poprosiła o jajko, które po zawinięciu w kuchenne ścierki rozbiła ręką. Gdy je odwinęła, zdumiona 89-latka, oprócz rozbitego jajka, zauważyła jeszcze pukiel czarnych włosów. Wówczas kobieta oznajmiła jej, że wisi nad nią klątwa i jeśli zapłaci to zdejmie z niej czary – relacjonuje Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik tarnobrzeskiej policji.

Do przywrócenia zdrowia i szczęścia staruszki, potrzebne były wszystkie jej oszczędności. Starsza kobieta spełniła jej żądania. Gdy przekazała pieniądze, oszustka kazała jej zakopać rozbite jajko i pukiel włosów. Wykorzystując nieuwagę staruszki, odjechała z pieniędzmi w nieznanym kierunku. Gdy kobieta wróciła do mieszkania, zorientowała się, że nie ma ani “uzdrowicielki”, ani gotówki – 5300 złotych.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i przestrzegali ich przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób.

Jednocześnie policja podała rysopis poszukiwanej oszustki. Ma około 30 lat, 165 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała. Kobieta ubrana była w ciemne spodnie, ciemną kurtkę z kapturem, na szyi miała drobne jasne korale z wisiorkami.

Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją, tel. (15) 851 34 33 lub całodobowo – 997.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: