Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu miasteczko ruchu drogowego w Rzeszowie
Reklama

Miasto zdecydowało się na zamontowanie monitoringu na miasteczku ruchu drogowego przy ul. Sondeja w Rzeszowie, które jest ciągle dewastowane. 

Powstałe w 2009 roku miasteczko ruchu drogowego znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 40-arowy teren składa się z sieci asfaltowych alejek, rond i skrzyżowań. Wyposażony jest w sygnalizację świetlną i znaki drogowe, które odzwierciedlają rzeczywiste sytuacje spotykane na drodze. 

Miasteczko to atrakcja dla dzieci i też, niestety, łakomy kąsek dla wandali. O efekcie ich “działań” pisaliśmy chociażby TUTAJ.

Miasto, widząc, że miasteczko jest często niszczone, postanowiło zamontować monitoring. – W miasteczku mamy bardzo ładne urządzenia – samolot, wieżę kontroli, które są sukcesywnie niszczone, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż monitoringu – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. 

Monitoring w miasteczku ma się pojawić jeszcze w tym roku. Ratusz, przed wybraniem wykonawcy, nie chce podawać kwoty, jaką zamierza wydać na montaż kamer. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: