Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. "Uwaga" w wykonaniu Teatru O.de.la

Prawie 330 tys. zł, pięć fundacji i stowarzyszeń. Miasto podzieliło pieniądze przeznaczone dla rzeszowskich instytucji kultury.

Dotacja na całoroczną działalność kulturalną jest nowością w mieście. O tym, że ludzie kultury mogą liczyć na wsparcie, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, mówił jeszcze podczas kampanii wyborczej. Później obiecała to również Krystyna Stachowska, wiceprezydent miasta.  

Dlatego pod koniec ubiegłego roku miasto ogłosiło konkurs. O pieniądze mogły się ubiegać  niepubliczne teatry, galerie sztuki i organizatorzy stałych wydarzeń, które promują sztukę. Maksymalną kwotę wsparcia ustalono na poziomie 150 tys. zł. 

Zapisano również, że miasto planuje wydać 500 tys. zł, ostatecznie łączna kwota dotacji wyniosła blisko 330 tys. zł. 

–  W naszym mieście jest duże zapotrzebowanie na wydarzenia kulturalne. Sygnalizują to nam mieszkańcy. Rzeszowska oferta działań w sferze kultury wzbogaca się – mówiła w czwartek, podczas podpisania umów, wiceprezydent Krystyna Stachowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pieniądze otrzymało pięć fundacji i stowarzyszeń. – Borykamy się z pewnymi problemami finansowymi. Ta dotacja doda nam skrzydeł – mówił Jerzy Skiba z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

– Przygotowaliśmy warsztaty dla mieszkańców Rzeszowa, pracujemy nad premierą, która mamy nadzieję, odbędzie się podczas pierwszej edycji Festiwalu Tańca w Rzeszowie – powiedział z kolei Tomasz Kuliberda z Fundacji Teatr O.de.la.

Dofinansowanie otrzymała również Fundacja Artysta, Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne GATE (związane z Teatrem Przedmieście) i Stowarzyszenie Przyjaciół Orkiestry Dętej WSK PZL Rzeszów.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama