Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Miasto odkupi działki od Autorudu pod budowę tunelu pod torami na osiedlu Zawiszy Czarnego, ale to nie znaczy, że inwestycja szybko się rozpocznie. 

Kolejna zmiana planów, która dotyczy budowy tunelu łączącego ulice Podkarpacką z Architektów na osiedlu Zawiszy Czarnego. Aby podziemne przejście powstało, miasto potrzebuje działkę, która należy do Autorud, właściciela salonu Seata. Dlatego ustalono, że ratusz z firmą zamienią się działkami. Autorud odda te przy ul. Architektów, a w zamian dostanie działki przy ul. Lubelskiej. Przedsiębiorca z takiej zamiany się wycofał.

Teraz okazuje się, że miasto działki od Autorudu wykupi. – W trakcie powstawania projektu inwestycji założono, że jest nam potrzebne 16 arów, dlatego negocjacje szły w kierunku zamiany działek. Po weryfikacji projektu okazało się, że jest nam potrzebne zaledwie 2,5 a – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Postanowiliśmy ten fragment działki wykupić. To koszt około 30-40 tys. zł – dodaje.

Dojście do porozumienia z Autorudem nie oznacza, że inwestycja ruszy z kopyta. Miasto musi jeszcze zakończyć negocjacje z PKP, ponieważ inwestycja przebiega przez teren kolejowy. – Musimy dostać zgodę na budowanie na ich terenie – wyjaśnia Chłodnicki. Kiedy to nastąpi? Wciąż nie wiadomo.

Brak przejścia w okolicy Autorudu jest problematyczny dla mieszkańców. Pokonanie trasy koło OBI i IV Liceum Ogólnokształcącego do najbliższego przystanku zajmuje aż 25 minut.

(jg)

redakcja@rzeszo-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama