Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

1000 pytań, z czego 600 do ZTM i MZD. Urzędnicy udzielili już odpowiedzi i zapowiadają rozstrzygnięcie już pod koniec sierpnia przetargu na zaprojektowanie i budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Na 600 pytań z ponad 1000 musieli odpowiedzieć Zarząd Transportu Miejskiego oraz Miejski Zarząd Dróg. – Odpowiedzi zostały już przygotowane. Otwarcie ofert zaplanowaliśmy na koniec sierpnia – zapowiada Anna Kowalska, dyrektor ZTM.

Czyli z ponad miesięcznym opóźnieniem. Pierwotnie otwarcie ofert planowano na 17 lipca. Utrzymanie tego terminu było jednak niemożliwe, miejscy urzędnicy i PKP musieli odpowiedzieć potencjalnym wykonawcom na pytania. Dotyczą one .in. szczegółów kar umownych, które będą naliczane za opóźnienia, czy zakresu prac.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to inwestycja, którą miasto wspólnie realizuje z PKP PLK. Gdy uda się rozstrzygnąć postępowanie, w tym roku ma się rozpocząć projektowanie. Ten etap ma się zakończyć pod koniec 2021 roku.

W latach 2022-2023 zaplanowano budowę centrum przesiadkowego. Inwestycja oszacowana na około 90 mln zł zakłada przebudowę placu przed dworcem PKP. Powstaną perony autobusowe oraz miejsce dla ładowarek autobusów elektrycznych. Z placu docelowo mają korzystać autobusy miejskie i komunikacja regionalna. 

W podziemiach ma powstać parking na minimum 110 miejsc, m.in. dla taksówek, osób wysiadających, około 30 miejsc typu Kiss&Ride oraz około 60 tzw. długiego postoju.

Plan budowy RCK przewiduje także przebudowę układu drogowego w centrum miasta – od skrzyżowania ul. Grottgera z ul. Asnyka do skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Powstanie m.in. dwupasmowe rondo. Zostanie przebudowany również budynek dworca PKP.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: