Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ratusz w poniedziałek ogłosił drugi przetarg na budowę obiecanego żłobka i przedszkola na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma być gotowa do przyszłorocznych wakacji. 

Żłobek i przedszkole mają powstać w technologii modułowej przy ul. Strzelców. Pierwsze postępowanie musiało zostać unieważnione, ponieważ trzy firmy, które się wówczas zgłosiły, albo nie spełniały wymogów formalnych, albo ich oferty były za wysokie.

W drugim przetargu miasto czeka na oferty do 17 sierpnia. Ratusz na budowę żłobka i przedszkola chce wydać około 10 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obie placówki będą już gotowe na wakacjach przyszłego roku. 

W ramach zaplanowanej inwestycji mają powstać dwa budynki – jeden dla przedszkola, drugi dla żłobka, które odpowiednio pomieszczą 120 i 150 dzieci. Żłobek ma mieć 1470 m kw., przedszkole – 1110. Projektowanie i budowa ma potrwać 10 miesięcy. 

Miasto nowy żłobek i przedszkole na Budziwoju obiecało jeszcze w 2018 roku. Inwestycja jest pilna, bo jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, na osiedlu przybywa coraz więcej rodzin z małymi dziećmi, które potem trzeba do przedszkoli i żłobków zawozić, niejednokrotnie nawet na drugi koniec miasta, bo w osiedlowych placówkach nie ma miejsca.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: