Zdjęcie: Street View - Google Maps

Jest przetarg na rozbudowę ul. Zygmunta I Starego na os. Wilkowyja. Firma, która go wygra, wyremontuje odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Królewską do skrzyżowania z ul. Olbrachta.

Na składanie ofert do przetargu firmy mają czas do 20 maja. Miejski Zarząd Dróg planuje rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku.

W jej ramach przebudowany zostanie pas drogi o długości ok. 700 m. – Jezdnia poszerzy się do 6 metrów. Po obu stronach ulicy powstaną chodniki dla pieszych, a po jednej ścieżka rowerowa – przekazuje Monika Konopka z biura prasowego urzędu miasta.

Przy wspomnianym odcinku na ul. Zygmunta I Starego powstanie też kanalizacja deszczowa z odprowadzeniem wód opadowych. – Przebudowane lub wyremontowane zostaną sieci wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, gazowa oraz teletechniczna. Na ulicy stanie również 21 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED – podaje Konopka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

O konieczności remontu drogi na os. Wilkowyja mówił w kampanii wyborczej Marcin Warchoł. Przebudowa zaniedbanej ulicy miała być jego priorytetem po ewentualnej wygranej w wyborach na prezydenta. – Modernizację wpisał do budżetu miasta prezydent Tadeusz Ferenc. W tej chwili przygotowujemy projekt budżetu i wykonania tej inwestycji – zapewniał w poniedziałek Warchoł.

Teraz potencjalny sukces na Wilkowyi przypisze sobie zapewne inna kandydatka – Ewa Leniart (z poparciem PiS). Przetarg ogłoszono bowiem w momencie, gdy obowiązki prezydenta Rzeszowa pełni jej człowiek, Marek Bajdak. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama