Miasto planuje kolejne parki kieszonkowe. Na jakich osiedlach?

W nowych rzeszowskich ogrodach kieszonkowych m.in. na osiedlach Nowe Miasto, Biała i Baranówka, znajdą się także siłownie i urządzenia dla dzieci. Przetarg na wybór wykonawcy parków już ogłoszono.

 

Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

W ciągu ostatnich niespełna trzech lat w Rzeszowie powstało 12 parków kieszonkowych, czyli urządzonych zielenią skwerów, m.in. na osiedlu Pobitno, Króla Augusta, Przybyszówka, Baranówka. – Kontynuujemy tworzenie zielonych przestrzeni dla mieszkańców. Powstanie ich aż siedem – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Pierwsza z nich to Arkadia na os. Drabinianka. Podobnie jest z parkami, które powstaną w tym roku m.in. na osiedlach: Nowe Miasto, Biała i Baranówka. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na ich realizację. Wybrana firma w pierwszej kolejności opracuje dokumentację a następnie park wybuduje.

Nowy ogród kieszonkowy na Nowym Mieście będzie miał ponad 30 arów. Zajmie działki m.in. w sąsiedztwie ogrodzonego miejskiego placu zabaw i galerii handlowej Millenium Hall. Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowie, park, którego wizję przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej, będzie podzielony na dwie strefy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Pierwsza z nich to strefa zieleni niskiej – znajdzie się tu miejsce także dla ogrodu deszczowego i łąki kwietnej. Druga to przestrzeń z ławkami, hamakami, leżakami, stołami do szachów, domkami wiklinowymi, kostkami wiedzy oraz dużym urządzeniem zabawowym dla dzieci – zapowiedział Artur Gernand. 

W parku zaplanowano także stojaki rowerowe. Posadzonych zostanie w nim ponad 5 tysięcy roślin, w tym ponad 50 drzew.

Ogród w Białej przy ul. Karola Wojtyły będzie podzielony na strefy: z urządzeniami zabawowymi (m.in. wieża ze zjazdem linowym), wypoczynkowo-edukacyjną (m.in. kostki wiedzy, domki dla owadów) i sportową, z boiskiem do gry w piłkę nożną, bramkami i piłkochwytami). Zamontowane zostanie oświetlenie solarne, powstanie też łąka kwietna.

Dwa pozostałe parki objęte tym przetargiem powstaną na Baranówce oraz Pobitnem. – Otwarcie ofert firm nastąpi 20 marca – zapowiadają miejscy urzędnicy. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama