Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni dali zgodę dla Biura Gospodarki Mieniem na kupno dwóch działek na Zalesiu – w okolicach ulicy Spacerowej.

W planach jest zakup działek o łącznej powierzchni blisko 60 arów. Działki sąsiadują ze sobą, a położone są na zboczu, nad ulicą Spacerową, niedaleko al. Sikorskiego. W sąsiedztwie działek znajdują się inne miejskie grunty. Łącznie miasto jest tam właścicielem terenu o wielkości blisko 3 hektarów.

– Jeżeli nadarzyła się okazja, aby powiększyć miejskie zasoby, to uznałem, że koniecznie należy kupić te grunty. Zwłaszcza, że są to bardzo atrakcyjne tereny, które można w przyszłości wykorzystać na miejską inwestycję o charakterze sportowo-rekreacyjnym – tłumaczy Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

Działki znajdują się na obszarze, na którym obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Teren przeznaczony jest na cele sportowe, rekreacyjne oraz pod publiczne drogi dojazdowe. Oprócz dwóch działek, w sprawie których miasto już prowadzi rozmowy z właścicielami, w prywatnych rękach w tym obszarze są jeszcze dwie inne działki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jeżeli udałoby się je również kupić, w posiadaniu miasta znalazłby się teren wielkości ok. 4 hektarów – informują służby prasowe rzeszowskiego magistratu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama