Miasto podzieliło pieniądze na kluby sportowe. Na trzy dni przed wyborami

63 organizacje sportowe w Rzeszowie otrzymały symboliczne promesy finansowe na swoją działalność. Miasto podzieliło 1,8 mln zł. 

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Pieniądze przyznano w ramach pierwszego konkursu dotacyjnego. Najwięcej, bo 130 tys. zł, na udział w zawodach i organizację zajęć sportowych z lekkiej atletyki dla dzieci i młodzieży otrzymała Resovia.

Na piłkę nożną młodzieżową Resovia dostała 115 tys. zł. Taką samą kwotę otrzymała Stal Rzeszów, Akademicki Klub Sportowy Rzeszów otrzymał 95 tys. zł, Rzeszowska Akademia Futsalu Heiro – 65 tys. zł, a Rzeszowski Klub Sportów Walki System – 45 tys. zł.

To kilka przykładowych promes, które kluby otrzymały w czwartek w rzeszowskim ratuszu, na trzy dni przed wyborami samorządowymi. Pełna lista 63 organizacji, które dostały promesy, jest TUTAJ

– Chcemy pokazać, jakie znaczenie wśród mieszkańców ma sport i jaką rolę odgrywają organizacje pozarządowe w promowaniu zdrowego, aktywnego trybu życia – podkreślił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Kolejny konkurs o wartości 1 mln zł zostanie rozstrzygnięty w ciągu najbliższych dni. – A jeśli dobre wieści z Ministerstwa Finansów się sprawdzą, to może jeszcze w drugim półroczu uda się ogłosić kolejny konkurs – zapowiedział prezydent Fijołek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nagrody dla sportowców

Podczas czwartkowego spotkania w ratuszu przedstawiono inne tegoroczne miejskie wydatki na sport. Wśród nich są Nagrody Prezydenta Rzeszowa za wybitne osiągnięcia sportowe. Ich łączna wartość wynosi w 2024 roku 700 tys. zł.

– W tym roku na ten cel mamy o 100 tys. zł więcej. W przyszłości będziemy chcieli, aby ta kwota była jeszcze wyższa – zapowiedział Konrad Fijołek.

Tegoroczne budżety Wydziału Sportu i Rekreacji to ponad 8,6 mln, a budżet Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to ok. 24 mln zł. Utrzymanie infrastruktury sportowej w mieście pochłania ponad 26 mln zł. Natomiast dochód z obiektów stanowi ponad 10 mln zł.

– 20 lat temu, jak otwieraliśmy halę na Podpromiu, dokładaliśmy do niej już wtedy 1 mln zł. Teraz dopłacamy tyle samo. Po 1 mln zł dokładamy do prawie każdego obiektu sportowego, oprócz basenu na Matuszczaka, gdzie jest trochę więcej – mówi Fijołek. 

Sportowa promocja 

Z budżetu Wydziału Marki Miasta Współpracy Gospodarczej i Turystyki na promocję miasta poprzez sport wydaje ponad 12 mln zł. – Ale za to mamy ekwiwalent promocyjny miasta w wysokości aż 100 mln zł – porównuje Konrad Fijołek. .

Z budżetu Wydziału Polityki Społecznej na dotacje dla organizacji pozarządowych, finansowanie pozalekcyjnych zajęć sportowych oraz cyklicznych wydarzeń wydane zostanie w tym roku ponad 2,2 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama